ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W BIEGU TROPEM WILCZYM

   26 lutego 2017 roku w Jedlinie-Zdroju po raz pierwszy odbędzie się bieg upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

   Jest to największy bieg pamięci w Polsce, który przewiduje do pokonania symboliczną liczbę ok. 1963 metrów. Długość trasy nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak. Nie jest to bieg na czas. Główną ideą projektu  Tropem Wilczym „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest  zarówno oddanie hołdu polskim żołnierzom, jak i popularyzacja wiedzy na ten temat.

   Bieg rozpocznie się 26 lutego 2017 r. o godzinie 12.00. Miejscem startu będzie activ Jedlina (Kompleks Sportowo-Rekreacyjny), znajdujący się przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Trasa biegu wyznaczona będzie Promenadą Słoneczną . Mile widziane stroje lub gadżety nawiązujące kolorystyką  do barw narodowych.

   Zapisy będą odbywać się w dniu imprezy (26 lutego) w godzinach 10.00-11.30 na terenie obiektu Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Istnieje również możliwość zapisu drogą elektroniczną (do 24 lutego do godz.12.00). Ilość miejsc ograniczona. Podczas zapisywania w dniu imprezy należy wnieść opłatę (10zł) za pakiet startowy. Każdy zapisany uczestnik biegu w ramach pakietu startowego otrzyma: medal, który zostanie wręczony na mecie,  koszulkę oraz talon na posiłek, który będzie można zrealizować po zakończonym biegu.

   Serdecznie zapraszamy całe rodziny, amatorów biegania i miłośników Nordic Walking :)

REGULAMIN

 

1.     ORGANIZATOR LOKALNY

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju

ul. Piastowska 13

58-330 Jedlina-Zdrój

tel.: 74 845 52 49,  kom.: 606 732 361

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

ORGANIZATOR I KOORDYNATOR AKCJI OGÓLNOPOLSKIEJ

 

Fundacja Wolność i Demokracja

Al. Jerozolimskie 30/14

00-024 Warszawa

tel.: +48 22 628 85 05

 

2.     CEL IMPREZY

- Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Edukacja i promocja święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Uświadamianie współczesnych patriotycznych zachowań i postaw wśród wszystkich uczestników biegu poprzez aktywność fizyczną.

- Promocja miasta Jedlina-Zdrój jako miejsca przyjaznego dla biegaczy i miłośników Nording Walking.

 

3.     TERMIN I MIEJSCE

- 26.02.2017 r. (niedziela) godz. 12.00  

- activ Jedlina (Kompleks Sportowo – Rekreacyjny), ul. Kłodzka w Jedlinie-Zdroju.

 

4.     TRASA

Do pokonania będzie trasa mierząca dystans ok 1963 m. Rozpoczęcie biegu będzie miało miejsce na terenie activ Jedlina (Kompleks Sportowo – Rekreacyjny, ul. Kłodzka). Trasa przebiegać będzie przez Promenadę Słoneczną i zakończy się na Kompleksie. Nie jest to bieg na czas.

 

5.     UCZESTNICTWO

- Limit uczestników wynosi 90 osób.

- Bieg rodzinny, w którym udział mogą wziąć wszystkie kategorie wiekowe (osoby niepełnoletnie mogą brać udział w biegu po okazaniu pisemnej zgody prawnego opiekuna).

 

6.     ZGŁOSZENIA

- Zapisać się można w dniu imprezy (26 lutego) w godzinach 10.00-11.30 na terenie activ Jedlina przy ulicy Kłodzkiej w biurze organizatora.

- Istnieje możliwość zapisu drogą elektroniczną (do 24 lutego do godz. 12.00), poprzez wysłanie e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  przy czym należy napisać w tytule zgłoszenia: TROPEM WILCZYM.  W treści należy podać:

- imię i nazwisko,

- data urodzenia.

 

7.   OPŁATY

- Opłata startowa za udział w biegu wynosi 10 zł – cena pakietu startowego, w skład którego wchodzą m.in.: medal, koszulka, talon na posiłek.

 

8.  FORMA PŁATNOŚCI

- Opłatę należy dokonać gotówką w dniu imprezy ( 26 lutego 2017 r.) w biurze organizatora na terenie activ Jedlina przy ulicy Kłodzkiej, godz. 10.00-11.30.

 

9.  ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

- Odbiór pakietów startowych będzie możliwy 26.02.2017 r. (niedziela)  w biurze organizatora godz. 10.00-11.30 na terenie activ Jedlina przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju.

 

10.  INFORMACJE DODATKOWE

- Wszystkich uczestników imprezy obowiązuje niniejszy Regulamin.

- Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb imprezy i rozpowszechnianie swojego wizerunku na materiałach filmowych i fotograficznych z biegu.

- Każda osoba biorąca udział w biegu startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku uczestników niepełnoletnich na odpowiedzialność rodziców lub prawnych opiekunów).

- Osoby niepełnoletnie powinny posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo  w wydarzeniu.

- Uczestnicy mają obowiązek zachować szczególną ostrożność podczas spotkania biegowego.

- Impreza odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

- Osprawach nie ujętych w regulaminie decyduje organizator lokalny.

- Organizator zastrzega sobie możliwe zmiany w regulaminie.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

 

 

 

 

 

OFERTA DZIERŻAWY

 

NABÓR ZDJĘĆ