FESTIWAL AKTYWNOŚCI OFICJALNIE OTWORZYŁ AKTYWNY SEZON IMPREZ W JEDLINIE-ZDROJU

   Wymarzona pogoda podczas pierwszego Festiwalu Aktywności sprawiła, że Jedlina-Zdrój w dniach 1-2 kwietnia 2017 roku stała się prawdziwym centrum aktywności. Festiwal odbył się na terenie active Jedlina przy ul. Kłodzkiej i oficjalnie otworzył sezon imprez w Jedlinie-Zdroju. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Marszałek Iwona Krawczyk, judoka-olimpijczyk Rafał Kubacki i goście z AWF Wrocław - dr hab. Kazimierz Witkowski, a także chodziarz-olimpijczyk Roman Magdziarczyk.

   W pierwszym dniu festiwalowym mieliśmy okazję zobaczyć m.in. wyczynowe pokazy na rolkach i BMX-ie w skateparku oraz pokaz Taekwondo w wykonaniu dzieci. Aktywności sportowe, które gościły na terenie kompleksu activ Jedlina tj. siatkówka, petanque, wycieczka biegowa i rowerowa trasą #activ, przejście z kijami trasą Radia Wrocław – wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników festiwalu. Mniej aktywni zobaczyli prezentację urządzeń do ćwiczeń oraz pokaz ćwiczeń fitness. W trakcie imprezy dziewczęta z jedlińskiej grupy tanecznej zaprezentowały pokaz tańca Zumba. Dzieci i młodzież za aktywny udział w różnych dyscyplinach otrzymały wiele nagród. Wspólnie wysłuchaliśmy też prelekcji alpinisty Dariusza Tęczy.

   Niedziela była kolejnym dniem, w którym spragnieni wrażeń wzięli udział w wycieczce biegowej, natomiast mniej aktywni kibicowali podczas meczu piłki nożnej VIP-ów. W samo południe w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” oprócz wyjątkowych promocji z okazji otwarcia sezonu, odbył się pokaz na ściance wspinaczkowej, a tuż po nim pokaz Fly Fitness, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Ponadto grupa WOPR Wałbrzych przeprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy.

 

Foto: V. Mikłas

Tekst: L. Szelęgowicz

 

 

 

 

OFERTA DZIERŻAWY

 

NABÓR ZDJĘĆ