4. Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój

   W dniu 14.05.2017 roku po raz 4 mieliśmy przyjemność zorganizowania Półmaratonu Górskiego  w Jedlinie-Zdroju. Podobnie jak w roku ubiegłym sponsorem generalnym imprezy były Wodociągi Wałbrzych. Zawody odbyły się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jedlina-Zdrój oraz Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego.

   Tradycyjnie już w trakcie trwania zawodów pogoda dopisywała zarówno zawodnikom jak i publiczności, choć tym razem pokropił również deszcz, dając wytchnienie strudzonym zawodnikom.

   Na starcie pojawiła się elitarna 500-tka biegaczy, gotowych pokonać trudną górską 23 kilometrową trasę i aż 481 osób ukończyło ją w regulaminowym czasie.

   Zwycięzcą tegorocznej edycji został Bartek Przedwojewski z Głuchołaz z czasem 1:35:59. Drugi był Piotr Holly a trzeci Robert Faron.

   W klasyfikacji damskiej zwyciężyła Paulina Janik z Jeleniej Góry z czasem 2:03:09. Druga była Anna Kącka a trzecia Anna Jarosz.

   Należy dodać, że również nasi Jedlinianie pokonali ten dystans w pięknym stylu uzyskując doskonałe wyniki czasowe: Marta Marciniak – najszybsza Jedlinianka uzyskała czas 2:29:20, a najszybszy Jedlinianin Robert Kubiak wbiegł na metę z czasem 1:53:08, będąc jednocześnie 4 zawodnikiem na mecie w kategorii OPEN.

   W Miasteczku Biegowym przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju, gdzie znajdował się start i meta zawodów czuć było ducha rywalizacji. Na gości i kibiców czekały liczne atrakcje, muzyka i ciepłe posiłki serwowane z Foodtruck’a.

Oficjalnie możemy powiedzieć, że 4. Wodociągi Półmaraton Górski w Jedlinie mamy już za sobą, choć przed organizatorami jeszcze sporo pracy podsumowującej i przygotującej  do kolejnej edycji.

  Wszystkim biegaczom, sponsorom, kibicom i gościom bardzo dziękujemy za obecność i udział w tym wspaniałym wydarzeniu i zapraszamy za rok.

 

 

 

 

 

OFERTA DZIERŻAWY

 

NABÓR ZDJĘĆ