INFORMACJE O NABORZE DO TEATRU W JEDLINIE-ZDROJU

Powstaje szkicowy zamysł teatralnego przedsięwzięcia dla młodzieży od 15. roku życia, (górnej granicy „młodzieży” ;) nie określamy). Próby odbywałyby się w soboty od godz. 11/12 do 15/16, choć wszystko pozostaje jeszcze do ustalenia. Niewykluczone, że finalne prezentacje efektów tych warsztatów będą mieć miejsce w kościele poewangelickim  przy ul. Jana Pawła II.

 

Chętnych zapraszamy, po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznym pod nr 606 732 361, na pierwsze spotkanie informacyjne, w sobotę 8 maja 2021 r. o godz. 12:00 w Centrum Kultury, podczas którego instruktor omówi  zamysł pracy i jej organizację, być może odbędą się też pierwsze ćwiczenia. 

 

A instruktorem jest GRZEGORZ STAWIAK - animator kultury, teatrolog, nauczyciel wiedzy o teatrze oraz pedagog teatru;  od wielu lat prowadzi amatorskie zespoły teatralne, pracuje z recytatorami i wykonawcami teatru jednego aktora. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie,  był współzałożycielem autorskich klas teatralnych w XIV LO we Wrocławiu i prowadził zajęcia teatralne w Autorskich Liceach Artystycznych „ALA” we Wrocławiu, uczył także reżyserii we wrocławskim Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy  „SKIBA”.  Związany od 2002 r. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (prowadzi tu grupę „Trzeci Teatr”), z  Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury, gdzie prowadzi „Teatr Kątem” oraz z Centrum Kultury w Pieszycach („Teatr na Lewą”).  Otrzymał Nagrodę Główną i Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu 37. Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej Teatru” w kategorii „Instruktor Roku” (2004) oraz odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej (2007). Wychował wielu absolwentów szkół teatralnych, którzy dziś są świetnymi aktorami, inni studiują jeszcze w szkołach teatralnych.

 

 Teraz przyszedł czas na Was!