Pomagamy Glorii

W sobotę 15 maja zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – koncert i licytację, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc w terapii 15-letniej Glorii. Impreza odbędzie się w godzinach 14-19 na terenie Kompleksu „Active” przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju.

 

Gloria od urodzenia choruje na atopowe zapalenie skóry, wapnicę nerek, nawracające infekcje dróg moczowych, niedobór masy i ciała, moczówkę nerkopochodną, hipomagnezemię, szpotawość kolana prawego, niedorozwój prawej strony i zespól Barttera. Mimo tylu cierpień jest na co dzień uśmiechniętą dziewczyną. Jak każda 15-latka ma marzenia - chciałaby mieć włosy.

Obecnie największymi problemami rodziny Glorii są wydatki na niezbędne leki oraz kosztowne terpie. Dlatego członkowie Stowarzyszenia „Górska Roma” razem z gminą Jedlina-Zdrój oraz Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju postanowili pomóc dziewczynce.

W najbliższą sobotę (15 maja) zapraszamy na teren kompleksu „Active” przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju, gdzie w godzinach od 14-19 będzie można między innymi posłuchać, potańczyć i licytować przedmioty, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Glorii.

Wystąpią: Zespół „Górska Roma”, Kapela „Bożków”, Szymon Jurasz, Tomasz Motyka, Michał Wojtuchów i Zakręceni Disco.

Organizatorzy przewidzieli także Dmuchańce dla dzieci, malowanie buziek, domowe ciasta i pokaz żonglowania piłką w wykonaniu Dobrosława Kowalskiego rekordzisty Guinnessa. Co ciekawe dzięki współpracy klubu sportowego KS Zdrój z Dobrosławem Kowalskim, w Jedlinie-Zdroju prawdopodobnie powstanie sekcja piłkarskiego freestylu.

Organizację koncertu wsparli m.in.: Bistro zWolna, Firma Galus, Poligon Smaków i Stowarzyszenie Polska 2050.