Aktywny Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom (tym całkiem malutkim, tym starszym i tym co już sami mają dzieci, a nawet wnuki) życzymy wielu chwil szczęścia i spotkań z bliskimi. Żebyście pamiętali, że po każdym smutku nadchodzi radość. Dzisiaj bawimy się na terenie kompleksu Active Jedlina w ramach programu Aktywni Razem.

Wszystkie dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Niepublicznego Przedszkola w Jedlinie-Zdroju zostały objęte programem profilaktycznym „Aktywni Razem.” - Poprzez dzieci chcemy również dotrzeć do ich opiekunów i wesprzeć całe rodziny zmagające się ze skutkami wielomiesięcznej izolacji spowodowanej pandemią – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju odpowiedzialny za wdrażanie projektu.

W projekcie bierze udział ponad 450 dzieci, podzielonych na różne grupy wiekowe. - W poszczególnych grupach występują różne problemy i w związku z tym inne sposoby radzenia sobie z ich skutkami, stąd taki podział – wyjaśnia Zalas. - Poszczególne działania łączy jednak idea wspólnego spędzania czasu w sposób aktywny – dodaje.

Początek realizacji projektu przypadł na ostatnie dni maja. Wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery uprawniające do korzystania z atrakcji Parku Aktywności „Czarodziejska Góra”. Co ważne, korzystanie z tras linowych przez dzieci wymaga zgody dorosłego opiekuna, a to oznacza, że trzeba się tam wybrać razem. Dodatkowo w dzień dziecka odbyły się wspólne zabawy z animatorami na terenie kompleksu Active Jedlina, przy ul. Kłodzkiej. Vouchery uprawniają również do darmowego udziału w zajęciach kulturalno-rekreacyjnych, które zostaną zorganizowane w sierpniu. W planach są między innymi wycieczki, wspólne ogniska, nauka tańca czy udział w grach strategicznych.

- W ten sposób promujemy zdrowy styl życia i integralność rodzin, co jest jednym z zadań gminy wynikających z ustawy o wychowaniu w trzeźwości. W obecnych czasach, które wymuszają na nas bardzo szybkie tempo życia prowadzące do stresów, warto poświęcić choć kilka chwil na to, żeby zadbać o siebie i najbliższych – opowiada Wiesław Zalas.

zumbabalonyburmistrzgrawybicie