IV GRAND PRIX W PETANQUE (4 RUNDA)

IV Zimowe Grand Prix w Jedlinie-Zdroju (wyniki IV rundy) - gościnna Jedlina

 

W sobotnim styczniowym turnieju czwartej rundy IV Zimowego Grand Prix, podczas pięknej słonecznej pogody, bardzo gościnny okazał się bulodrom pod namiotem dla ekip przyjezdnych. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach grupowych, w których o awansie do fazy finałowej play-off decydowały ostatnie pojedynki i małe punkciki, w play-offach dalszy ciąg zaciętych bojów.

Obronną ręką z tych pojedynków wyszły drużyny ze Śremu i Dzierżoniowa. W finale zespół Leszka Złotowskiego wraz z Markiem

Maćkowiakiem i Jackiem Boińskim wygrał po ciężkim boju 13:11 z Jurkiem Krawczykiem, Danielem Bagińskim i Dawidem Fabisiakiem.

Na trzecim stopniu podium turniej ukończyła najlepsza drużyna z Jedliny w składzie: Gabriel Kaźmierczak, Stanisław Piwko i Andrzej Libecki (pierwszy raz w takim zestawieniu).

W finale "B" całkiem niespodziewany zestaw, jedliński dream-team: Kamil Orpel, Sergiusz Gądek, Patryk Witkowski i nowe wschodzące gwiazdy jedlińskiej petanki: Leszek Żybura, Teresa Dura-Nowak, Bożena Obuchowska.

Jeszcze tym razem 13:12 wygrał zespół Kamila, ale jak będzie następnym razem, przekonamy się podczas ostatniej piątej rundy 15.02.2014 r. na którą serdecznie zapraszam.

 

Sporządził: Tadeusz Obuchowski

Zdjęcia: Centrum Kultury