BEZPŁATNE SZKOLENIA "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY GMINY JEDLINA-ZDRÓJ"

   Gmina Jedlina-Zdrój w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju pozyskała mikrogrant na realizację projektu pn. „E-aktywni Mieszkańcy Gminy Jedlina-Zdrój”, który jest realizowany w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, działanie 3.1.”Działanie szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

   Wartość Projektu wynosi 84.000 zł. Skierowany jest do mieszkańców gminy Jedlina-Zdrój w wieku powyżej 25 lat. W ramach projektu przewiduje się przeszkolenie 150 osób, którzy zostaną podzieleni na grupy 12 osobowe. Szkolenia prowadzone będą przez specjalistów z niżej wymienionych modułach. 

   Wniosek zakłada, że jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym module. Przewidziano także zakup 10 laptopów, które będą służyły uczestnikom szkolenia, a następnie zostaną przekazane Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju.

   Wychodząc naprzeciw potrzebom, a także poszerzając niezbędną wiedzę z zakresu usług internetowych zapraszamy na bezpłatne szkolenie w jednym z niżej proponowanych modułów:

 

1. Działam w sieci– tu dowiemy się o bezpieczeństwie i zarządzaniu prywatnością w sieci. Bezpiecznym korzystaniem z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online (czat, email, videorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów;

2. Kultura w sieci- wyszukiwanie informacji na stronach internetowych instytucji kultury, korzystania z wirtualnych galerii muzealnych, dzielenia się własnymi tekstami, zdjęciami w sieci czy nauki korzystania z e-booków, elektroniczna rezerwacja biletów itp.

3. Moje finanse- zarządzanie kontem bankowym, bezpieczną płatnością elektroniczną, klauzule niedozwolone – regulaminy, status prawny właścicieli serwisów internetowych; korzystanie z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci; rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie wraz z przykładami / źródłami; założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego; korzystanie z dowolnych usług e-administracji; deklaracje podatkowe online.

4. Rodzic w internecie – poszerzenie wiedzy na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, których powinno przestrzegać dziecko w internecie, uświadomienie dziecku sposobu i konsekwencji działania transakcji w internecie, bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych, rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie, umiejętność nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystanie z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych, złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny.

5. Mój biznes w sieci– poszerzenie znajomości praw konsumenta jak również: programy ochrony kupujących, ubezpieczenie transakcji, obciążenie zwrotne; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta;

6. Rolnik w sieci- poznanienajważniejszych pojęć i definicji związanych z systemami, portalami, forami i narzędziami wykorzystywanymi do wspomagania prowadzenia działalności rolniczej. Poznanie najważniejszych usług publicznych pomocnych przy korzystaniu z sieci  portali rolniczych, forów i rozwiązań systemowych niezbędnych do wspomagania działalności rolniczej.

7. Tworzę własną stronę internetową (blog)- poznanienajważniejszych pojęć związanych z tworzeniem i modyfikacją stron internetowych. Poznanie popularnych narzędzi do tworzenia stron internetowych, hostingu, obróbki graficznej, takich jak WordPress, blogosfera. Poznanie kwestii prawnych związanych z publikowaniem treści w sieci, zasad licencjonowania utworów audiowizualnych oraz tekstów.

Uczestnicy otrzymają komplet dokumentów oraz będą mieć zapewniony catering.

Terminy szkoleń zostaną ustalone po zakończeniu naboru i dostosowane do potrzeb uczestników.

 

Zgłoszenia można dokonać za pomocą wypełnionego formularza drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub poprzez forme papierową w dostępnych instytucjach: Urzędzie Miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej, Szkole, Centrum Kultury, a także w Punkcie Informacji Turystycznej.

 

Zgłoszenie do pobrania