BEZPŁATNE SZKOLENIA - ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW

Wychodząc naprzeciw potrzebom, a także poszerzając niezbędną wiedzę z zakresu usług internetowych zapraszamy na bezpłatne szkolenie w jednym z niżej proponowanych modułów:

 

1. Działam w sieci– tu dowiemy się o bezpieczeństwie i zarządzaniu prywatnością w sieci. Bezpiecznym korzystaniem z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online (czat, email, videorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów;

2. Kultura w sieci- wyszukiwanie informacji na stronach internetowych instytucji kultury, korzystania z wirtualnych galerii muzealnych, dzielenia się własnymi tekstami, zdjęciami w sieci czy nauki korzystania z e-booków, elektroniczna rezerwacja biletów itp.

3. Moje finanse- zarządzanie kontem bankowym, bezpieczną płatnością elektroniczną, klauzule niedozwolone – regulaminy, status prawny właścicieli serwisów internetowych; korzystanie z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci; rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie wraz z przykładami / źródłami; założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego; korzystanie z dowolnych usług e-administracji; deklaracje podatkowe online.

4. Rodzic w internecie – poszerzenie wiedzy na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, których powinno przestrzegać dziecko w internecie, uświadomienie dziecku sposobu i konsekwencji działania transakcji w internecie, bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych, rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie, umiejętność nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystanie z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych, złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny.

5. Mój biznes w sieci– poszerzenie znajomości praw konsumenta jak również: programy ochrony kupujących, ubezpieczenie transakcji, obciążenie zwrotne; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta;

6. Rolnik w sieci- poznanienajważniejszych pojęć i definicji związanych z systemami, portalami, forami i narzędziami wykorzystywanymi do wspomagania prowadzenia działalności rolniczej. Poznanie najważniejszych usług publicznych pomocnych przy korzystaniu z sieci  portali rolniczych, forów i rozwiązań systemowych niezbędnych do wspomagania działalności rolniczej.

7. Tworzę własną stronę internetową (blog)- poznanienajważniejszych pojęć związanych z tworzeniem i modyfikacją stron internetowych. Poznanie popularnych narzędzi do tworzenia stron internetowych, hostingu, obróbki graficznej, takich jak WordPress, blogosfera. Poznanie kwestii prawnych związanych z publikowaniem treści w sieci, zasad licencjonowania utworów audiowizualnych oraz tekstów.

 

Uczestnicy otrzymają komplet dokumentów oraz będą mieć zapewniony catering.

 

Więcej informacji o uczestnictwie otrzymasz pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod nr tel. 74 851 09 75 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jedlinie-Zdroju.  Formularz zgłoszeniowy otrzymasz także  w dostępnych instytucjach: Urzędzie Miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej, Szkole, Centrum Kultury, a także w Punkcie Informacji Turystycznej.