RUSZYŁ FUNDUSZ TOYOTY - DOBRE POMYSŁY ZMIENIAJĄ NASZ ŚWIAT

 

http://fundusztoyoty.pl/  

 

W 2011 roku fabryka Toyoty podjęła nową inicjatywę, mającą na celu zwiększenie zaangażowania TMMP w rozwiązywanie problemów i podniesienie poziomu życia lokalnej społeczności w formie Funduszu Toyoty. Poprzez wsparcie funduszu chcielibyśmy zachęcić wszystkie organizacje do podejmowania inicjatyw przyczyniających się do zmiany naszego najbliższego otoczenia. Stąd motto Funduszu: „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

 

O dofinansowanie funduszu do kwoty 20 tysięcy złotych raz w roku w ramach ogłaszanego konkursu grantowego realizowanego na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej i Powiatu Oławskiego mogą starać się organizacje non-profit np. fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, szkoły i uczelnie publiczne i inne podmioty nie nastawione na osiąganie zysku.

 

Kryteria oceny konkursu promują projekty, które: są zbieżne z priorytetami Toyoty:

- Ekologia: np. ścieżki i ogrody dydaktyczne, ogródki warzywne, zielarskie, „hotele” dla owadów itp.,

- Edukacja techniczna: np. doświadczalne mini-parki nauki itp.,

- Sport i promocja zdrowego trybu życia: np. obiekty sportowe i rekreacyjne, ścieżki zdrowia itp.

- Bezpieczeństwo na drogach: np. obiekty poprawiające bezpieczeństwo (ogrodzenia, sygnalizatory, znaki itp.) , tory nauki jazdy na rowerze itp.,

- Mobilność/swoboda poruszania się: np. obiekty małej architektury związanej z środkami poruszania się (wiaty, stojaki, punkty ładowania) itp.

  - wykazują się pomysłowością/innowacyjnością,

  - pozostawiają trwałe, fizyczne zmiany w otoczeniu,

  - zaspokajają potrzeby i/lub rozwiązują problemy lokalnej społeczności,

  - zakładają wsparcie finansowe, organizacyjne lub materialne wielu partnerów,

  - realizowane są z zaangażowaniem i wsparciem społeczności lokalnej,

  - realizowane przy współudziale pracowników fabryki Toyoty,

  - są dokładne pod kątem planowania, w tym budżetu oraz zagospodarowana przestrzennego

 

Po wstępnym wyborze najlepszych prac, trafiają one pod głosowanie lokalnej społeczności za pomocą formularza udostępnionego na naszej stronie internetowej oraz profilu Facebook: https://www.facebook.com/FunduszToyoty.

 

Fundusz Toyoty realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej, która pełni funkcję koordynatora oraz Zespołem Szkół nr 5 w Wałbrzychu, którego uczniowie na kierunku architektura krajobrazu w ramach zajęć praktycznych przygotowują koncepcje zagospodarowania przestrzeni dla projektów zgłoszonych do konkursu oraz Zespołem Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach, którego uczniowie na kierunku informatyka pomagają w przygotowaniu koncepcji.

 

Od momentu powołania Funduszu Toyoty łącznie z edycją 2019 zrealizowanych zostało 47 projektów. Część z nich powstała dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony firm, które w zamian za możliwość wizyty w fabryce Toyoty i poznania unikalnego systemu produkcyjnego Toyoty przekazują dodatkowe dotacje na działalność funduszu.

UWAGA!

Spotkanie informacyjne dla organizacji non-profit 15 września (wtorek), godz, 12:00, Zespół Szkół Nr 5, ul. Ogrodowa 2a, Wałbrzych 16 września (środa), godz. 12:00, Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza, ul. Techników 25, Jelcz-Laskowice Spotkanie dla organizacji zainteresowanych składaniem wniosku do Funduszu Toyoty. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z zasadami ubiegania się o dotację oraz projektami zrealizowanymi w poprzednich edycjach konkursu grantowego.

 

KONTAKT

Koordynator Funduszu Fundacja Edukacji Narodowej

Grzegorz Kruszyński

tel. 601-262-182

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.