XXI Dolnośląski Festiwal Zupy już 1 września. Przedstawiamy program nadchodzącego wydarzenia kulturalno-kulinarnego.
Program:
– 13:00 – spotkanie z Orkiestrą Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przy Domu Zdrojowym i uroczysty przemarsz do Parku Zdrojowego
– 13:20 – rozpoczęcie XXI Dolnośląskiego Festiwalu Zupy
– 14:00 – koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
– 15:00 – pokaz kulinarny Mai Jońskiej „Kuchnia zero waste – bez marnowania”
– 15:30 – występ chóru seniorów „Srebrne Głosy” z Jedliny-Zdroju
– 16:30 – występ zespołu muzycznego z Czech w ramach realizowanego z Miastem Mezimesti projektu „Umění spojuje srdce/Sztuka łączy serca”
– 17:30 – ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród
– 18:00 – nauka tańca latynoamerykańskiego ze szkołą Szkoła Tańca Cordex i zabawa taneczna
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych wystawców – zarówno instytucjonalnych: restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, zajazdy, organizacje, jak i osoby prywatne: indywidualnie, grupowo, rodzinnie.
Z okazji 300-lecia uzyskania przez miasto statusu uzdrowiska zorganizowana została akcja 300 zup na 300-lecie – uczestnicy festiwalu będą mogli spróbować bezpłatnie trzech zup: Zupy Samorządowej oraz zup przygotowanych przez lokalne Stowarzyszenie „Jedlińska werwa” i Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju!
W tym roku w ramach Festiwalu Zupy odbędzie się także konkurs na najpiękniejszy bukiet zielarski z polnych kwiatów, ziół i kwiatów. Chętne osoby mogą przynieść zrobiony już bukiet do Parku Zdrojowego w dniu festiwalu i zgłosić swój udział w rywalizacji.
Zapraszamy do wspólnej zabawy. Widzimy się 1 września (niedziela) w Parku Zdrojowym!
Występ zespołu muzycznego z Czech zorganizowany zostanie w ramach realizowanego z Miastem Mezimesti projektu „Umění spojuje srdce/Sztuka łączy serca” (realizowanego z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Glacensis w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027) . Projekt opiera się na czesko-polskiej współpracy między Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, a Miastem Mezimesti przy organizacji wydarzeń po obu stronach granicy. Celem projektu jest wzmocnienie współpracy społeczności z obszaru transgranicznego, skutkująca poprawą stosunków społecznych i kulturalnych, a także wzmocnienie transgranicznych powiązań między mieszkańcami z terytorium Euroregionu Glacensis. Wydarzenia mają przyczynić się do rozpowszechnienia aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych na obszarze transgranicznym. Dzięki nawiązaniu polsko-czeskiej współpracy będzie możliwa realizacja wspólnych wydarzeń w przyszłości. Realizacja projektu umożlwi mieszkańcom obszaru transgranicznego zapozanianie z walorami kulturalnymi, turystycznymi i krajobrazowymi terenów, na których będą odbywały się wydarzenia.
Poniżej udostępniamy tekst hymnu 300-lecia, który zostanie wspólnie odśpiewany na Festiwalu Zupy:
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.ZgodaPolityka prywatności