"Wszystkie Jesteśmy Aniołami"

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju zorganizowało wernisaż wystawy Pani Jadwigi Cyraniak pt.: ?Wszystkie jesteśmy aniołami", który został uświetniony piosenką francuską w wykonaniu Anny Rudewicz . Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce 15 marca 2013 r. o godzinie 17:00 w Galerii CK przy ul. Piastowskiej.

 

 

 

Pani Jadwiga przyjechała do naszej miejscowości mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, aż z Elbląga. Wszystko po to, by po raz pierwszy w swoim dorobku artystycznym jej sztuka została zaprezentowana gościom wernisażu. Mimo tego, że to pierwsza wystawa artystki, jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach zarówno w kraju, jak i za granicą. Pani Jadwiga zaczynała od malowania na szkle, potem farbami akrylowymi i to jak sama mówi cyt.: ?ciągle ucząc się metodą prób i błędów".
Artystka by poznać techniki malowania korzystała z podręczników i internetu.

Jednak ulubioną jej techniką jest malarstwo olejowe.

Wcześniejsze prace Jadwigi Cyraniak przedstawiały pejzaże i martwą naturę. Jednak największą fascynacją i inspiracją dla niej są twarze kobiet. Artystka maluje tylko wtedy, gdy jest spokojna, szczęśliwa i to wszystko można wyczytać z jej prac. Licznie zgromadzeni mieszkańcy Jedliny-Zdroju oraz przyjezdni goście wernisażu mieli możliwość bezpośrednio zasięgnąć porad oraz informacji od samej malarki.

Pani Jadwiga Cyraniak jak i organizatorzy wernisażu mają nadzieję że, w przyszłości współpraca artystyczna będzie dalej kwitła.

Zapraszamy na kolejne wystawy organizowane przez Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju (kwietniowy termin wernisażu Ryszarda Klimasa ? 12 kwietnia 2013r. o godz. 17:00).